top
logo

Počítadlo

TOPlist

Knihy z naší nabídky


O autorovi Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 17
NejhoršíNejlepší 

O AUTOROVI

AutorDoc. Ing. Jan KOMENDA, CSc. (*1954) je dlouholetým vědecko - pedagogickým pracovníkem na katedře zbraní a munice Univerzity obrany v Brně (do roku 2004 Vojenské akademie v Brně). Jeho bohaté publikační aktivity jsou orientovány do oblasti balistiky, střeliva a ostatní munice, zbraní a zbrojního práva.

Do současnosti napsal celkem asi 60 titulů vědeckých zpráv a studií a více než 50 titulů komerčních i nekomerčních publikací (knihy, vysokoškolská skripta a učebnice), z nichž je 9 titulů vydaných vlastním nákladem pro knižní trh. Pět z nich je podrobněji představeno
zde.


Autor knih publikuje články v odborných časopisech o zbraních - dříve v ATOMu, Střeleckém magazínu a Zbraních a nábojích, v posledním období zejména ve Střelecké revui (celkem 13 článků, z toho 3 sešity). Je rovněž spoluautorem terminologické české státní normy ČSN 39 5002-1: Civilní střelné zbraně a střelivo, vydané ČNI Praha v roce 1995.

 

Autor je zkušebním komisařem pro zkoušky odborné způsobilosti žadatelů o vydání zbrojního průkazu a také soudním znalcem v oboru střelivo a výbušniny se specializací munice, balistika a střelnice. Posuzoval způsobilost a schvaloval pro uvedení do provozu více než 120 střelnic pro střelbu z kulových i brokových zbraní.

SPOLUPRÁCE

Spolupracuje s vysokými školami (Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava, Masarykova univerzita Brno, VUT Brno, Technická univerzita Liberec a Technická univerzita Trenčín) i českými firmami z oboru zbraně a střelivo (např. Sellier & Bellot Vlašim, Česká zbrojovka Uherský Brod, Prototypa Brno, Kora Brno a další). K velmi přínosným patří i spolupráce se skupinou odstřelovačů URNA. K současným nejbližším spolupracovníkům doc. Komendy patří Ing. Luděk JEDLIČKA, Ph.D., Ing. Roman VÍTEK, Ph.D., Ing. František RACEK, Ph.D. a Ing. Martin RYDLO, kteří jsou současně i spoluautory u většiny publikací z posledních let uvedených na těchto stránkách a podíleli se i nezanedbatelnou měrou na vzniku rychlovideí představených na tomto webu.

 

  • Střelecká revue - přehled uveřejněných článků
  • Knihy, skripta, učebnice - přehled vydaných VŠ titulů + knižní trh
  • Soudní znalec - reference na střelnice
  •  

    bottom

    Založeno na Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, tuvalu domain transfer. Valid XHTML and CSS.