top
logo

Počítadlo

TOPlist

Knihy z naší nabídky


Úvodní
Zákon o zbraních v praxi - 250 otázek a odpovědí Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

ZÁKON O ZBRANÍCH V PRAXI - 250 otázek a odpovědí

Autor: Klikni pro zvětšeníJan Komenda 

Aktuální doplnění knihy

Kniha obsahuje úplné aktuální paragrafové znění zákona o střelných zbraních a střelivu (zákon č. 119/2002 Sb.), v němž jsou zahrnuty veškeré změny do 1.11.2004*. Text zákona je doplněn věcným rejstříkem pro snadnější orientaci ve spleti paragrafů.

Jádro knihy tvoří rozsáhlý soubor více než 250 nejčastějších otázek a právnicky recenzovaných odpovědí, které vysvětlují srozumitelnou formou (pochopitelnou i bez právního vzdělání) praktické aplikace zákona vztahující se především k aktivitám držitelů zbrojních průkazů a vlastníků zbraní. Otázky a odpovědi pokrývají celé spektrum aktivit se zbraněmi, které jsou vymezeny zákonem o zbraních. Jsou seřazeny podle témat do 10 bloků a v blocích podle pořadových čísel paragrafů zákona, k nimž mají přímý vztah. Soubor otázek doplňuje věcný rejstřík, který umožňuje snadno nalézt otázky vztahující se k určitému konkrétnímu problému. Otázky uvedené v knize jsou odrazem praxe a nejsou proto totožné s otázkami zkušebních testů při zkoušce odborné způsobilosti žadatelů o zbrojní průkaz. Otázky ke zkoušce jsou uvedeny např. v brožuře Testový soubor.

Kniha je doplněna sedmi přílohami, které uvádí řadu informací, jež mohou být užitečné pro držitele zbrojního průkazu (např. informace o Českém úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva i jeho detašovaných pracovištích, o ověřování zbraní, včetně tuzemských zkušebních značek, dále informace o správních poplatcích na úseku zbraní a střeliva a také vzor smlouvy o koupi zbraně a smlouvy o výpůjčce zbraně, která umožňuje legální půjčování registrovaných zbraní mezi držiteli zbrojního průkazu).

Publikace volně navazuje na knihu Zbraně a střelivo mezi paragrafy a je určena zejména pro držitele zbrojního průkazu, kteří používají střelné zbraně v rámci svých zájmových nebo civilních profesních aktivit. Knihu mohou využít jako doplňkový studijní materiál i potenciální žadatelé o vydání zbrojního průkazu. Každému, kdo se do knihy začte, by měla dát jasné odpovědi na nejčastější otázky z oblasti zbraní a střeliva, usnadnit mu pochopení jednotlivých (často nejasně formulovaných) paragrafů zbrojního zákona.

Kniha otázek a odpovědí z oblasti praktické aplikace právních předpisů o zbraních a střelivu dosud na trhu chyběla.

Tato kniha uvádí znění zákona č. 199/2002 Sb. platné do srpna.2005. Od srpna 2005 do února 2007 nabyly účinnosti tři novely zákona o zbraních (zákony č. 359/2005 Sb., 444/2005 Sb. a 310/2006 Sb.). Z hlediska držitelů zbrojních průkazů a vlastníků zbraní, pro které je tato kniha především určena, jsou významné tyto změny zákona o zbraních.

 

Vyšlo 2005 a 2007 - formát A5, 190 stran, doporučená prodejní cena 172 Kč

VYPRODÁNO

 

 

bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, tuvalu domain transfer. Valid XHTML and CSS.