top
logo

Počítadlo

TOPlist

Knihy z naší nabídky


Úvodní Videa Zbraně VIDEO - výstřel z revolveru ZKR-551
VIDEO - výstřel z revolveru ZKR-551 Email
Hodnocení uživatelů: / 53
NejhoršíNejlepší 

Video - ZKR-551délka/velikost videa: 7sec/0,4Mb
rychlost: 10 000 fps

 

  

Na videozáznamu je zachycen výstřel z českého revolveru ZKR-551 (Zbrojovka Brno, původní verze z 60. let minulého století) v ráži 38 Special; ke střelbě je použito střelivo s prosekávací olověnou střelou typu Wadcutter (WC).

Vzhledem k určení revolveru ke sportovní střelbě je jeho nabíjení poněkud zdlouhavé, protože náboje je nutné zasouvat do komor jednotlivě vždy s definovanou polohou plněné komory. Před výstřelem je třeba napnout kohout jednočinného bicího mechanismu.

Videozáznam začíná v okamžiku, kdy je stlačením spouště uvolněn kohout a předepjatou pružinou je uveden do otáčivého pohybu směrem k úderníku. Nárazem kohoutu na úderník je iniciována zápalka náboje, dochází k zážehu výmetné náplně a vymetení střely z nábojnice (komory válce) do hlavně. Přitom dochází k profuku prachových plynů mezerou mezi válcem a hlavní, které se projeví na záznamu zřetelným zábleskem a následným dýmem. Současně dochází k odstřiku olova z neplášťované střely směrem do stran (drobné letící částice). Dlouhá těžká celoolověná střela prolétá líně hlavní a opouští její ústí relativně nízkou, vysoce podzvukovou rychlostí (kolem 210 m/s). Na záznamu je dále vidět tlumený kmitavý pohyb kohoutu, který je po nárazu na úderník uveden zpětným rázem zbraně do protipohybu.

Více o revolveru ZKR-551 se můžete dozvědět v sekci Poradna/Technika

 

bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, tuvalu domain transfer. Valid XHTML and CSS.