top
logo

Počítadlo

TOPlist

Knihy z naší nabídky


Úvodní Videa Zbraně VIDEO - Dávka 3 výstřelů ze samopalu Škorpion ráže 9 mm Luger
VIDEO - Dávka 3 výstřelů ze samopalu Škorpion ráže 9 mm Luger Email
Hodnocení uživatelů: / 50
NejhoršíNejlepší 

Přehrání videa

délka/velikost videa: 25sec/1,1Mb
rychlost: 3 000 fps
 

 

Charakteristika zbraně:

Samopal Škorpion - model 868 je automatická zbraň s dynamickým závěrem konstruovaná na náboj 9 mm Luger (na rozdíl od původní verze, která má ráži 7,65 Br.) Samopal je vybaven zpomalovačem kadence, který je umístěn v pažbičce (rukojeti). Napínání závěru je umožněno pomocí robustní napínací páky, která se při střelbě nepohybuje. Zbraň je vybavena střeleckou pohotovostí (záchytem závěru). Spoušťový mechanismus je jednočinný s možností volby tří režimů funkce. První režim je zajištění spoušťového mechanismu proti nechtěnému výstřelu (současně je proti pohybu zajištěn i závěr), další režim umožňuje střelbu jednotlivými ranami a poslední třetí režim je pro střelbu dávkou. Bicí mechanismus je tvořen bicí pružinou a otočným kladívkem.

Mechanická mířidla jsou konstruována s pevnou muškou a překlápěcím hledím pro dvě dálky střelby. Zásobník je dvouřadý s dvouřadým vyústěním s kapacitou 10 a 30 nábojů. Zbraň je vybavena sklopnou ramenní opěrou nebo pevnou pažbou. Na zbrani jsou dvě univerzální lišty picantiny (nad i pod hlavní) umožňující snadné a spolehlivé připevnění různých doplňků (laser, svítilna, kolimátor apod.). Na ústí hlavně je vnější závit, který umožňuje připevnit na zbraň tlumič hluku. Výrobcem zbraně je Česká zbrojovka Uherský Brod.

Popis videozáznamu:

Na videozáznamu je zachycena funkce zbraně při střelbě dávkou, celkem 3 výstřely, tedy i tři funkční cykly poslední je neúplný, protože závěr zůstal zachycen v zadní poloze na záchytu závěru. Záznam je pořízen vysokorychlostní kamerou Olympus. Frekvence záznamu je "jen" 3000 snímků za sekundu. Z videozáznamu je patrné, že zbraň se při střelbě dávkou pohybuje jen minimálně. Dále je patrné, že závěr je v prvních dvou cyklech držen v zadní poloze zpomalovačem kadence po relativně dlouhou dobu.

Pozn.: Bílé terčíky na závěru a pouzdru zbraně byly na zbraň nalepeny za účelem vyhodnocení měření.

 

bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, tuvalu domain transfer. Valid XHTML and CSS.