top
logo

Počítadlo

TOPlist

Knihy z naší nabídky


Úvodní Videa Zbraně VIDEO - Výstřel z pistole Kevin ráže 9 mm Browning
VIDEO - Výstřel z pistole Kevin ráže 9 mm Browning Email
Hodnocení uživatelů: / 80
NejhoršíNejlepší 

 Přehrání videa

rychlokamera Redlake HG-100K
frekvence záznamu 10 000 fps

délka/velikost videa: 9sec/0,4Mb

  Charakteristika zbraně:

KEVIN - model 706 je miniaturní samonabíjecí pistole s "brzděným" dynamickým závěrem konstruována na náboj 9 mm Browning court. Spoušťový mechanismus umožňuje pouze spoušťové napínání bicího mechanismu (DAO). Z tohoto důvodu nemusí být pistole vybavena manuální pojistkou. Bicí mechanismus je tvořen bicí pružinou a otočným vnějším kladívkem (kohoutem bez palečníku). Mechanická mířidla jsou tvořena pevnou muškou a hledím. Zásobník je jednořadový s kapacitou 6 nebo 8 nábojů. Rám zbraně je vyroben ze slitiny hliníku.

KEVIN je pozoruhodný nejen svými malými rozměry vzhledem k ráži, ale i zcela unikátním způsobem brždění závěru při jeho pohybu vzad s využitím prachových plynů, vytékajících z hlavně dvěma otvory odkloněnými od osy hlavně šikmo vpřed a vzhůru. Plyny vytékající otvory z hlavně v místě přechodového kuželu působí na přední plochu výhozného okénka, čímž brzdí pohyb závěru do zadní polohy. Ke snížení rychlosti pohybu závěru vzad přispívá i samotné odvedení části prachových plynů dvěma otvory z hlavně, čímž se zmenší impuls síly prachových plynů na dno nábojnice. Výtok prachových plynů vzhůru působí současně jako náhrada kompenzátoru zdvihu. Výrobcem zbraně je ZVI Vsetín.

Popis videozáznamu:

Na videozáznamu je zachycen jeden funkční cyklus samonabíjecí pistole KEVIN. Snímek je pořízen vysokorychlostní kamerou REDLAKE HG-100K. Frekvence záznamu je 10 000 snímků za sekundu. Krátce po dopadu kladívka na úderník lze pozorovat výšleh prachových plynů v oblasti výhozného okénka, který souvisí s výše popsanou konstrukční raritou zbraně.

Na záznamu lze vidět, že pohyb závěru začíná ještě v době, kdy se střela nachází v hlavni a k většímu pohybu celé zbraně dojde až vlivem nárazu závěru na rám v zadní poloze. Poté, co střela opustí hlaveň a "odšpuntuje" ústí, vytékají prachové plyny z hlavně a v první fázi předbíhají letící střelu. Při pohybu závěru vzad dochází k vytažení vystřelené nábojnice a jejímu vyhození okénkem ze zbraně. Při pohybu závěru vpřed dochází k zasunutí dalšího náboje ze zásobníku do nábojové komory. Po dokončení funkčního cyklu se zbraň vlivem nárazu závěru v přední poloze vrací do polohy blízké poloze zbraně před výstřelem. Na snímku je vidět, že střelec nestačí vzhledem ke krátké době trvání celého děje reagovat na zpětný ráz zbraně a pohyb zbraně v jeho ruce vypadá, jako by byla ruka "bezvládná", přestože zbraň pevně svírá.

 

bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, tuvalu domain transfer. Valid XHTML and CSS.